برچسب ها: 

این پست شامل 0 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط  مهندس بیات در 1 هفته، 5 روز پیش بروز شده است.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

کنترل زبان ورودی متن

• مهندس بیات
    سرپرست
    مهندس بیات

کنترل زبان ورودی متن

کنترل زبان ورودی متن

کنترل زبان ورودی متن : هنگامی که یک فرم در محیط برنامه اکسس طراحی میکنید ممکن است لازم باشد تا کاربران اطلاعات درخواستی شما را به دو زبان فارسی و انگلیسی وارد کنند. پس لازم است هنگامی که هر فیلد پس از فعال شدن بتواند زبانی را که کاربر با آن در حال ورود اطلاعات است کنترل کند و در صورتی که با یک زبانی که برای آن تعریف نشده در حال ورود اطلاعات بود وی را از این موضوع مطلع نماید. در این پست آموزشی قصد دارم تا شما را با کدهای اکسس که در محیط کد نویسی این نرم افزار برای کنترل زبان ورودی متن تهیه شده است آشنا کنم.

ابتدا توابع کنترل کننده را که می توانید آنها را بشکل کلی در یک ماژول وارد کنید در زیر ملاحظه می کنید:

تابع کنترل کننده حروف و نشانه های انگلیسی

تابع کنترل کننده صرفأ حروف انگلیسی

تابع کنترل کننده حروف و نشانه های فارسی

تابع کنترل کننده صرفأ حروف فارسی

توابعی که در بالا به آن اشاره شد قابلیت کنترل مستقل متن ورودی را دارند. اما در ادامه با یک سری دیگر از این توابع آشنا می شویم که بایستی در beforeupdate event و نیز key press event مورد استفاده قرار گیرند.

تابع کنترل کننده حروف و نشانه های انگلیسی + تغییر دهنده زبان کیبورد به انگلیسی

تابع کنترل کننده صرفأ حروف  انگلیسی + تغییر دهنده زبان کیبورد به انگلیسی

تابع کنترل کننده حروف و نشانه های فارسی + تغییر دهنده زبان کیبورد به فارسی

تابع کنترل کننده صرفأ حروف فارسی + تغییر دهنده زبان کیبورد به فارسی

مثال:

قصد دارم تا در قالب یک مثال ساده شما را با نحوه کارکرد یکی از توابعی که در بالا به آن اشاره شد آشنا کنم.

• ابتدا یک فرم ساده طراحی کنید و یک Text Box روی آن قرار دهید. فرض کنید اسم آن Text0 باشد.
    • حالا در رویداد BeforeUpdate آن کدهای زیر را قرار دهید:

توضیح:

همانطور که در بالا ملاحظه می کنید در تابع CheckCharFunc آرگومان دوم را 4 در نظر گرفته ایم.عدد 4 طبق راهنمای تابع به پذیرش صرفأ کاراکترهای فارسی اشاره دارد.

• در ادامه در رویداد KeyPress کد زیر را قرار دهید
    •  روی TextBox کلیک کنید و در بخش Property Sheet تب Format گزینه KeyBoard Language را روی فارسی قرار دهید.
    • حالا فرم را ذخیره و سپس اجرا کنید. ملاحظه خواهید کرد ، در صورتی که از کاراکترهای غیر فارسی و علائم در text0 استفاده کنید با پیغام خطا مواجه خواهید شد.

کدهای اکسس

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

شما برای پاسخ به این پست باید وارد سایت شوید.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس بیات است. 1398-1396